TJ Slovan Varnsdorf vs BK Teplice15.03. 17:00
BK Teplice vs TJ Klášterec n.O.15.02. 12:00
Slovan Varnsdorf vs BK Teplice15.02. 10:00

Basketbalový klub Teplice hledá nové talentované holky a kluky, ročník narození 1998 - 2007 Tréninky se konají:

●        Sokolovna Na Letné, ul. Dr.Vrbenského 430; 415 01 Teplice (nad restaurací U Koziček)

●        ZŠ  ŠANOV II, Koperníkova 2588; 415 01 Teplice  – „stará“  tělocvična

Časy tréninků jsou uvedeny v sekci Dokumenty -> Sezóna -> Tréninky.

2. místo na turnaji nejml. mini

08.12.2013

O víkendu jsme vyrazili na 3. turnaj do Varnsdorfu. Počasí nám nepřálo, ale dorazili jsme bez problémů. Kvůli zdravotním potížím nás nakonec jelo 11. Domácí se nás před zápasem pokusili zastrašit návštěvou čerta s Mikulášem v šatně, ale nakonec ze sebe všichni vymáčkli nějakou písničku, básničku, nebo aspoň bojový pokřik a dostali odměnu.

V prvním zápase jsme narazili na béčko Ústí, které stejně jako my teprve sbírá první zkušenosti. Začali jsme náporem, soupeře jseme zmáčkli na jeho polovině a v poločase vedli 18:2. V druhém poločase se hra trochu vyrovnala, nicméně jsme s přehledem udržovali náskok. Oproti předchozím turnajům jsme si už dokázali pořádně přihrát, některé akce vypadaly už velmi basketbalově.

Ve druhém zápase jsme se střetli s daleko zkušenějším týmem Varnsdorfu. V první čtvrtině začali v mnoha případech o hlavu větší domácí náporem, často se nám nedařilo ani vyhodit po koši. Po timu jsme se zlepšili a jen kvůli smůle jsme se střelecky více neprosadili. Přestože ani ve 2. půli jsme neměli přesnou mušku, začali jsme daleko lépe bránit a dokázali i kombinovat. V závěru už nám trochu docházely síly, ale zápas jsme dohráli se ctí.

Musím říci, že jsme oproti předchozím zápasům určitě zlepšili, některé úseky hry jsme odehráli výborně. Máme však stále na čem pracovat, častokrát jsme ještě dělali zbytečné chyby. Musím všechny pochválit za bojovnost, všichni ze sebe vydali maximum.

Martin Gaisler

Nový web severočeského basketbalu

14.11.2013

Dnes byl spuštěn nový web severočeského basketbalu. Všechny výsledky, přehled zápasů a veškeré dění v severočeském basketbalu můžete shlédnout na http://sec.cbf.cz/home.html

Muži B na vítězství v Liberci nedosáhli

22.10.2013

VSK TU Liberec : BK Teplice B 77:62 (34:36)

Druhý venkovní zápas jsme sehráli v pátek 18.10. v Liberci. Jako již tradičně se před venkovním zápasem půlka týmu z různých důvodů omluvila, takže jsme jeli jen v 7 lidech a jen se dvěma dlouhými Tadem a Kubou. To se ukázalo jako hlavní faktor porážky. Největší problémy nám totiž dělal liberecký pivot Smeták (23b.) a kluci si udělali celkem rychle po 4 faulech. První poločas jsme začali dobře, půjčili jsme si balón, všichni se dostali do zakončení a spadli nám tam i nějaké střeli z dálky. Všichni se snažili i v obraně a výsledkem bylo poločasové vedení o dva body. Bohužel po změně stran na nás soupeř vytáhl zónu se třemi pivoty dole a to pro nás byl nepřekonatelný problém. Na úvod jsme sice dali tři koše v řadě, ale zbytek čtvrtiny jsme prohráli 23:5 a prohrávali o 10 bodů. Nedokázali jsme se v útoku pořádně postavit a přenést míč na slabou stranu, takže jsme se nedostali ani k pořádné střele. V poslední čtvrtině jsme zlepšili hru v útoku i obraně a v páté minutě hráli vyrovnanou partii. Ještě dvě minuty před koncem jsme prohrávali jen o 3, ale v posledních minutách jsme úplně přestali hrát hru, díky které jsme stáhli náskok. Místo abychom zaleknutého soupeře přetlačili, tak jsme mu zoufalým výběrem střel hned po přechodu do útoku, po kterých jsme dostali několik laciných košů z brejku, nabídli první vítězství v sezóně. V poslední minutě jsme se ještě marně snažili s výsledkem něco udělat a faulovali, ale bohužel v útoku jsme nic nedali. Po našich chybách v úplném závěru tak skóre narostlo až na -15b., což úplně neodpovídá průběhu zápasu. Kluci se snažili a bojovali, ale sestava a některé základní basketbalové chyby nás trochu srážely až k porážce.

Střelci: Tad 20, Ondra 15, Tom 10, Vlči 9, Luky a Kuba po 4