Get Adobe Flash player

Pozvánka na zápas

Aktuální výsledky

neděle 8.3.2020

NRS U19:

BK TEPLICE U19 vs BK Poděbrady

59:85 (39:31)

sobota 7.3.2020

NRS U19:

BK TEPLICE U19 vs AŠ Ml. Boleslav

64:55 (32:20)

OP U13:

LYNX Liberec vs BK TEPLICE U13

53:55 (29:35)

LYNX Liberec vs BK TEPLICE U13

63:55 (26:33)

sobota 29.2.2020

SČL MUŽI:

USK Liberec vs BK TEPLICE

65:72 (31:32)

pátek 28.2.2020

OP ŽENY:

BK Česká Lípa vs BK TEPLICE

51:64

neděle 23.2.2020

NRS U19:

BK Děčín B vs BK TEPLICE U19

53:51 (24:31)

Odkazy

 

Od čtvrtka 29.3. do neděle 1.4.2018 pořádal basketbalový klub Klatovy již po šesté velikonoční mezinárodní basketbalový turnaj. I přes poměrně krátkou historii se jako jeden ze tří mládežnických turnajů v naší republice těší z podpory mezinárodní basketbalové federace FIBA Europe. Letos se ho zúčastnilo 94 družstev ve čtyřech věkových kategoriích a jedním z družstev bylo i naše družstvo kluků U13. Protože naše věková kategorie vypsána nebyla, přihlásili jsme se do kategorie U14 a na pomoc jsme si pozvali 2 zkušenější kluky z vyšší kategorie teplického oddílu.

Svoje vyprávění rozdělím na více částí, protože je mi líto celý ten super zážitek shrnout jen do jednoho článku. Takže se pokusím o seriál.

A nezačnu hned basketbalově, ale začnu městem Klatovy a našimi zkušenostmi s ním. Málokdo, kdo do Klatov někdy zavítal, si nechal ujít návštěvu zdejších katakomb, Černé věže či historické lékárny U Bílého jenorožce přímo v centru náměstí. My byli ubytováni v penzionu asi 20metrů od náměstí a tudíž na dohled od všech výše jmenovaných pamětihodností. Hned po prvním (a vyhraném) zápase ve čtvrtek, jsme se na ně vrhli. Začali jsme katakombami pod zdejším jezuitským kostelem, kde se v současnosti nachází mumifikované ostatky asi 30 významných osobností jezuitského řádu. Původně jich prý bylo okolo 180, ale při opravách ve 40.letech nasypali zedníci zbytky stavebního materiálu do odvětrávacích šachet, porušili cirkulaci vzduchu a mumie...shnily. Ty zbývající jsou dneska uzavřené v rakvích se skleněným víkem a můžete si je prohlížet zdálky i zblízka a můžete si na ně i šáhnout. Na ty rakve, ne mumie. Což samozřejmě někteří udělali. Ale ne všichni byli tak "hrrrr". Přece jen vidět ve 13letech mrtvolu, i když mumifikovanou a seschlou na váhu okolo 8kg, nemusí být příjemné. Ty detaily na tvářích či tělech byly pořád dostatečně patrné.

 

Hned vedle kostela stojí Černá věž a na tu jsme se pak šli provětrat. Sice jsme dorazili o den dřív než bylo organizátory turnaje domluveno, ale co už s námi měla paní dělat, když seděla v pokladně až úplně nahoře, my tam vtrhli a byli jsme ve značné přesile. Vlastně jsme to vyhráli, protože jsme se vyhnuli těm davům, které tam pak proudily následující dny. Výhled na město a na Šumavu to byl moc pěkný. Cestou dolů jsme pak řešili dva zásadní problémy: jak se na těch schodech, kam jsem se i já taktak vešla, míjejí obousměrně turisté a taky jak to ta paní dělá, když potřebuje na záchod. Schodů tam teda bylo opravdu dost. Naštěstí se našel někdo, kdo se zeptal. Tak abyste věděli, schází dolů dvakrát denně :-). Jo a ještě rada. Když chcete, samozřejmě čistě hypoteticky, plivat z věže, nedělejte to proti větru.

Jedinou památku kterou jsme neabsolvovali byla historická lékárna. Bylo to prosté, měla zavřeno. Tak jsme si oběhli končící velikonoční trh a trdlníky a maxipalačinky se klukům líbily asi víc než celá historická lékárna :-)

A ještě jednu věc k tomu musím říct. Vstupy do všech těchto prostor byly pro účastníky turnaje zdarma po celou otevírací dobu. Sponzorovalo je město. Stejně tak volný vstup byl i do plavecké haly. Zdarma byl i bowling, který jsme si na jedno volné odpoledne zarezervali u pořadatelů turnaje. A mladí pánové najednou zjistili, že jim zbyde k dispozici nebývale velké množství peněz. Ale nebojte, neztratili je. Hned vedle penzionu byla kebabárna a na rohu pizzerie. Mladý organismus má pořád hlad, hlavně, když nedojí připravenou večeři :-).

Zatím se mějte a příště už příjde na řadu i ten basket a rozsáhlá fotogalerie:-)

Míša