Get Adobe Flash player

Pozvánka na zápas

Aktuální výsledky

neděle 8.3.2020

NRS U19:

BK TEPLICE U19 vs BK Poděbrady

59:85 (39:31)

sobota 7.3.2020

NRS U19:

BK TEPLICE U19 vs AŠ Ml. Boleslav

64:55 (32:20)

OP U13:

LYNX Liberec vs BK TEPLICE U13

53:55 (29:35)

LYNX Liberec vs BK TEPLICE U13

63:55 (26:33)

sobota 29.2.2020

SČL MUŽI:

USK Liberec vs BK TEPLICE

65:72 (31:32)

pátek 28.2.2020

OP ŽENY:

BK Česká Lípa vs BK TEPLICE

51:64

neděle 23.2.2020

NRS U19:

BK Děčín B vs BK TEPLICE U19

53:51 (24:31)

Odkazy

 

Kategorie U14, do které jsme byli přihlášeni, byla rozdělena na 2 skupiny. Do naší skupiny "A" byly nasazeny celky BK Lokomotiva Plzeň, HSV KSSV Weimar, NINERS Chemnitz, Sokol Pražský. V skupině "B" se pak potkali BK Klatovy, BK SLUNETA Ústí nad Labem, Dresden Titans, Rockets Juniors, SSC Karlsruhe. Myslím, že všechny nás docela potěšilo, že za soupeře máme pro nás úplně neznámé celky. Přece jen, Slunety už bylo dost.

Zápasy probíhaly v osmi tělocvičnách základních či středních škol nebo ve sportovních halách. Výborné bylo, že kromě jediné z nich, byly všechny v pochozí vzdálenosti. Ta jediná mimoklatovská byla vzdálená 14km a zrovna naše skupina tam odehrál nejvíce zápasů. Nám to ale bylo jedno, stejně jsme přijeli na turnaj auty. Je pravda, že s přibývající únavou jsme se postupně začali vozit auty i na kratší vzdálenosti. Družstvům, která přijela na turnaj vlakem či busem, zajišťoval organizátor bezplatnou přepravu do vzdálenějších míst mikrobusem. Jen jste se museli objednat. Jak to fungovalo nevím, ale všichni byli všude včas, takže to měli asi zmáknuté dobře.

 

Naše basketbalové zápolení začalo ve čtvrtek 29.4. přesně ve 12 hod. Začali jsme přímo na centrálním hřišti, v hale BK Katovy. Hrálo se již podle pravidel kategoriu U14, což znamenalo míčem vel. 7 a střídáním tzv. passarelou - každý hráč mohl nastoupit do zápasu nanejvýše ve dvou z prvních tří období hry. A právě tohle střídání nám vyhovovalo, protože se konečně mohli na hřišti potkat i hráči, kteří jinak v sezoně nastupují v různých čtvrtinách. Poslední změnou byla možnost nasbírat pouze 4fauly na hráče. To nás zase naopak potopilo v jednom z pozdějších zápasů.

Prvním soupeřem byl Sokol Pražský. Tým, který v sezoně nastupuje v soutěži U13, stejně jako my. Protože v mláděžnických kategoriích patří Sokol mezi českou špičku, přiznávám, že jsem ve velký úspěch moc nevěřila. Ale kluci překvapili. Pilířem vítězství byli Jirka Kneifl a Kuba Vízek a s nimi jistota na rozehře a příkladná obrana. Strhli ostatní k výborným výkonům. Střelba ze střední vzdálenosti není obecně naší silnou stránkou, takže jsme spoléhali na nájezdy 1na 1 a rychlé protiútoky. Pokud bychom dali alespoň polovinu šoupáků, vyhráli bychom asoň 20bodů. Takhle jsme se bod po bodu jen pomalu soupeři vzdalovali, aby si na konci zápasu kluci mohli udělat fotku pod světelnou tabulí, kde svítilo BK Teplice: Sokol Pražský 52:44. A ještě k tomu jednu úsměvnou: Tipnete si, čí syneček v hale zjistil, že nechal doma tenisky? Ano, ten můj. Ještěže má momentálně stejně velkou nohu. Kdyby to byl Tonda se svýma "loděma" vel. 46, asi by šel hledat nebližší sportovní obchod. Takhle jsem jenom já strávila celý turnaj v botech s kožíškem a v obavách, který školník mě vyhodí z haly :-).

Vesele naladěni jsme se v pátek dopoledne dostavili k dalšímu zápasu ve skupině, tentokrát s němckými NINERS Chemnitz. Poprvé jsme je zahlédli z ochozu a i z té výšky se zdáli nějací větší. Když jsem pak kolem chlapců procházela, viděla jsem, při svých 180cm, třem z nich do nosních dírek a s dobrou polovinou jsme si víceméně koukali do očí. Nápis ACADEMY na jejich dresech taky leccos vypovídal. No, a byli prostě dobří. Vysocí, rychlí a techničtější než většina z našich, dobře sehraní, s dobrou střelbou odkudkoliv. I když naši kluci na hřišti hrdině bojovali a nechali tam všechno, co tam nechat měli, nakonec jsme prohráli 33:86. Tentokrát to ani Kuba s Jirkou zachránit nedokázali. Ale nemůžu říct, že to byla prohra s ostudou. I přes to hrozivé skóre. Donutili jsme soupeře hrát naplno po většinu zápasu. A to nemohly říct všechny týmy. Až nakonec, po dohrání skupiny jsme zjistili, že my s nimi uhráli daleko nejlepší výsledek. Ostatní dostali -130, -70 a -90. Takže to vlastně dopadlo super, ne? :-)

Ovšem za páteční odpolední zápas ve skupině jsme se teda stydět měli. Aspoň za velkou část, a to i přes to, že jsme vyhráli 59:30. Soupeřem byl další německý tým z Weimaru. Před zápasem se k nám trenérům přitočil tamní rohodčí se slovy, že "tyhle dřeváky" musíme porazit levou zadní. A začátek tomu odpovídal. Začali jsme v pohodě a ve 4. minutě jsme vedli 14:0. Jenže .... Po námi proměněném tresném hodu, skočil do zámezí NÁŠ hráč, hezky rychle rozehrál a rychlým protiútokem jsme si dali vlastní koš - vůbec první body soupeře. V mladších kategoriích se to někdy stává, ale teď si výměny stran nevšimli hráči na hřišti, stolek ani rozhodčí .... nebýt Libora, kdo ví, jak dlouho bychom hráli na opačnou stranu :-). A tak nějak v tu chvíli se to zvrtlo. Čtvrtka skončila 16:4, polovina 24:23. Každý to chtěl urvat a rozhodnout, ale byla z toho jen spousta nepřesností a ztrát, nedůsledná obrana, nesoustředěná hra, obhazování koše.Po půlce jsme se naštěstí otřepali a začali v útoku hrát to, co nám fungovalo už v prvním utkání. Ještěže to byl tentokrát opravdu slabý soupeř.

Poslední utkání základní skupiny jsme hráli v sobotu dopledne s Lokomotivou Plzeň. A chtěli jsme vyhrát. Narazili jsme na novou dvojici rozhodčích, kteří pískali dost přísně oproti předcházejícím zápasům. Velice rychle si naši nejlepší hráči nasbírali 3 fauly. Někteří už ve druhé čtvrtině. Ve třetí čtvrtině mělo 3 fauly už pět hráčů a čtvrtý znamenal povinné střídání. To se pak těžko brání. Navíc nemáme nacvičené přebírání hráčů po clonách a vlastní clony cíleně zatím příliš nestavíme, takže to měl soupeř jednodušší. Celý zápas jsme pouze dotahovali, i když opravdu mohutmě v poslední čtvrtce. Dali jsme ve velmi rychlém sledu několik košů a vezli jsme se na vlně. Bohužel pro nás, zápas skončil příliš brzo. Za stavu 51:62.

Ve skupině jsme tak skončili třetí za Chemnitzem a Plzní a odpoledne nás čekal zápas o 5.-8. místo s dalším německým celkem Rockets Juniors. Ale to zase až příště. Už tak je fajn, že jste to se mnou vydrželi až sem:-)

Míša

Videa z turnaje zde: https://uloz.to/m/micnep/easter-cup-klatovy-videa

 

 

Fotogalerie z turnaje zde: https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJxFkdmNRTEIQzsagQlb~%3B42NLrw4v0fY2AA5Ylp22t279Q8L3AekXNCGqkYEARbkD7RYAPBqesQHwiiJHAC~%3BoEYSQknpAH05dHOcC04veKa~_pskJDHB5piM59DD~%3BohsuaNR0MSWQBc1yvuXYVmUBCMYU3NInBqgRTDn3t6V3i3BiPZQeLl~%3B0ynuxtinnQYnalFOwXA6ouiD3c8WLGfbZxhNujn7PrtnS5z17JGb~%3BcH9wvA~-~-.bps.a.2040318246222668.1073741840.1502745293313302&type=1